Adaçayı Hamilelerde Düşüğe Sebep Olur mu?
Adaçayı Hamilelerde Düşüğe Sebep Olur mu?
Bu yazı 6.650 kez okundu.
3 Kasım 2013 19:25 tarihinde eklendi

Adaçayı Hamilelerde Düşüğe Sebep Olur mu?,  Bebeği düşürmek için ne yapmak lazım, gebeliği sonlandırmak için bitkisel çözüm, Düşük riski taşıyan gıdalar, Adaçayı hamilelere zararlı mı?
 
Halk arasında vücuttaki şişkinlik, ödem çözme, kabızlığın giderilmesi ve hatta kısırlık tedavisinde bile yaygın olarak kullanılan bitki çaylarının sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı

Hamilelikte biberiye, aloe vera, fesleğen, adaçayı içmek düşük riskini artırıyor. Zencefil bulantı gideriyor, ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor. Halk arasında vücuttaki şişkinlik, ödem çözme, kabızlığın giderilmesi ve hatta kısırlık tedavisinde bile yaygın olarak kullanılan bitki çaylarının sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı.

SAKAT DOĞUM RİSKİ

Özellikle bazı bitki çaylarının hamilelik döneminde kullanımı karında kasılmaları artırarak erken doğumasebep olabiliyor. Sakat doğum, kanama ve düşük riskini artırıyor. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe, “Bitki çayları deyince hamilelikte bir kez daha düşünmek gerek. İsmi yabancı gelen bitkiçaylarından, uzak durun. Marketlerde satılan çayları doktorunuza danışmadan kullanmayın” diyor. Tabii ki her bitki anne ve bebeğe zarar vermiyor: Zencefil gebelik bulantılarını gideriyor. Rezene çayının sakinleştirici etkisi var. Kuşburnu ve meyve çayları sıvı alımı için alternatif olabiliyor. Bebek doğduktan sonra, rezene ve ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.

ZARARLI BiTKiLER NELER?

Biberiye, oğulotu, kediotu, melisa yaprağı, ginseng, lavanta, Aloe vera, fesleğen, keten tohumu, yabanmersini, adaçayı, sinameki, karakafes otu, tan otu, sarı çiğdem, ökse otu, ada soğanı, ak diken kabuğu, melek otunun hamilelikte zararlı olduğu belirlendi. Öte yandan hamilelikte kalsiyum dengesini sağlamak için bol süt içmelisiniz. Ayrıca, meyve suları (taze sıkılmış portakal suyu) ve günde 2.5 litre su içmek şart.

 

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen Gebelik Nasıl Sonlandırılır başlıklı makalemizde istenmeyen gebelik çözümleri, istenmeyen gebelik hapı ve istenmeyen gebelik nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer yazılar
Yazar
Mutlu Gebelik
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Fırsat Köşesi
Facebook
Mutlu Gebelik Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır.
yukarıya Çık
Google+